Egzotik Şifa Kaynağı; Spa

Oca 30, 2020

Yaşamın karmaşası içinde bazen hayatımıza yön vermek zorlaşabilir. Bu noktada bir kaçış yolu arar, sakinleşmek ve rahatlamak için bir desteğe ihtiyaç duyarız. Geçmişi insanlık tarihi kadar eski olan Fashion Sports Spa, sudan gelen şifayı Uzakdoğulu ellerin sihirli dokunuşlarıyla buluşturuyor. Rahatlığı merkeze alan SPA deneyimi, sizi yorgunluğun kucağından alıyor ve huzurun ellerine bırakıyor.

Suyun iyileştirici gücünün kullanan bir terapi prosedürü olan Spa, insan vücudunun dinlenmesini amaçlıyor. Fashion Sports’ta yer alan Uzakdoğulu uzman masörler tarafından yapılan profesyonel Bali masajı ile kişilerin gün içinde yaşadığı stresten uzaklaştırarak hem ruhsal hem de fiziksel olarak rahatlamalarını sağlıyor.

Bali masajı ile egzotik dokunuşlar

Tüm vücudun ve derin dokunun hedeflendiği bütünsel masaj terapisi olan Bali masajı, bedensel ve zihinsel bir rahatlama yöntemidir. Doğu kültürünün en önemli masaj tekniklerinden biri olan Bali masajı özellikle de Hindistan, Çin ve Güney Asya ülkelerinde çok önemli bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor.

Masaj yatağı üzerinde uygulanan Bali masajı, aromaterapik yağların da etkisiyle kişi dingin bir yolculuğa çıkarıyor. Bedenen rahatlama sağlarken, ruhen de kişiyi özgür kılıyor. Bali masajında yağların ve aromatik kokuların etkisinin yanı sıra atmosfer de belirleyici bir rol üstleniyor. Uygun ortam ve rahatlatıcı notalarla Bali masajının en etkili şekilde uygulanması sağlanıyor.

Bali masajının teknikleri nelerdir?

Bali masajının en önemli tekniği, tüm vücuda uygulanmasıdır. Kullanılacak yağlar, cilt tipine göre seçilir ve hafif tempoda masaja başlanır. Masaj sırasında vücutta oluşabilecek sıcaklık farklarını önlemek için masaj yapılmayan bölgeler bir örtü ile kapatılır. Hafif tempoda başlasa da kuvvetli baskılar ile kas dokusunun esnetilmesi ve vücudun gevşemesi sağlanır. Kuvvetli baskılar daha çok baskının fazla olduğu omuz ve sırt bölgesine uygulanır.

Bali masajının faydaları nelerdir?

  • Kaslarda rahatlama ve esneklik sağlar,
  • Kaslarda meydana gelen ağrı ve krampların azalmasına yardımcı olur,
  • Kullanılan kokular zihni rahatlatır,
  • Artan kan akışı sayesinde cilt daha parlak ve canlı görülür,
  • Ayak ve bacaklarda gelişen ağrılar azalır,
  • Baş ağrısı şikayetleri azalır,
  • Stres ve kaygıyı azaltır.